Жена подаде 11 жалби срещу приятеля си, той я отвлече и запаши с убийство

©
От материалите по делото е видно, че жената е подавала сигнали за осъществени срещу нея посегателства. Наказателни производства не са образувани, защото тя е оттегляла жалбите си. Спрямо мъжа са били издавани ограничителни заповеди по Закона за закрила от домашно насилие, твърди прокуратурата.
Адвокатът на Николай заяви, че той не е осъждан, а деянието, за което е привлечен, подлежи на доказване. Няма опасност да извърши престъпление или да се укрие при по-лека мярка. Мъжът има дете с пострадалата и именно той се грижи за финансовата му издръжка, посочи защитата.
Представителят на Апелативната прокуратура счита, че основният риск е обвиняемият да извърши престъпление спрямо пострадалата. Тя е подавала 11 жалби срещу него. Николай А. има три криминални регистрации.
Въззивният съдебен състав прецени, че правилно първата инстанция е констатирала наличието на двете законови предпоставки за определяне на най-тежката мярка за неотклонение. И двете престъпления, в които е обвинен мъжът, се ползват с достатъчно данни за авторството. Те са със завишена обществена опасност. Гласните доказателства показват висока интензивност на деятелността, включително при намесата на полицейски служители.
От автомобила на обвиняемия са иззети три вида оръжия. Липсата на предходна съдимост не опровергава опасността от извършване на престъпление, защото има данни за неправомерни действия по отношения на жената в предишни години. Освен от престъпление, реална е опасността и от укриване. Обвиняемият е продал жилището си, не живее със съжителката си и не е ясно къде е пребивавал до задържането си.
Всички тези данни са достатъчни, за да обосноват извода, че взетата мярка за неотклонение "задържане под стража“ е правилна и законосъобразна.
Съдебният акт, с който Варненският апелативен съд потвърди определението на Окръжния съд, не подлежи на обжалване.
Пресслужба
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Ден на траур в Елхово заради смъртта на 26-годишен мъж в катастро...
21:54 / 04.05.2025
Тежка катастрофа в Благоевград: Автомобил е по таван на голям бул...
21:42 / 04.05.2025
Арестуваха боса Пешо Калашника в "Студентски град"
19:51 / 04.05.2025
Близо 6000 автомобили са преминали през ГКПП "Дунав мост" днес
19:08 / 04.05.2025
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...
19:09 / 04.05.2025
"Нашият реаниматор е направил всичко необходимо": Директорът на б...
18:56 / 04.05.2025
Актуални теми