Вчера в 14:03 часа в ОДМВР - Русе е бил получен сигнал от жена, която е съобщила, че заедно с внука си са пострадали при инцидент с газова бутилка, възникнал пред "Дом на културата" в гр. Русе.
Веднага са изпратени екипи на група "Общинска полиция“ и на Втора РСПБЗН. Местопроизшествието са посетили и служители на Второ РУ и дежурна оперативна група, която да извърши оглед.
Изяснено е, че инцидентът е възникнал по време на провеждането на фестивала "Здравей, здраве", на едно от изградените места за продажба на хранителни продукти. На щанда е имало нагревателен уред за затопляне на напитки, работещ с газ пропан-бутан, който се е възпламенил и са пострадали намиращи се в близост хора. Жената /69 г./, подала сигнала и внучето й /10 г./ са били настанени в УМБАЛ "Медика", според първоначалната информация с изгаряния в областта на лицето.
Станало е ясно, че е имало и друга засегната жена на 42 г., която е отказала да посети медицинско заведение.
Случаят е документиран от служителите на МВР, изяснява се, като е образувано досъдебно производство по описа на Второ РУ, информират от ОДМВР - Русе.



13:10 / 31.03.2025
1436





