Започва приемът на заявления за общинската помощ при санирането

©
Започва приемът на заявления за общинската помощ при санирането
Предложението на кмета Стефан Радев за финансовата подкрепа бе одобрено от общинския съвет още през ноември м.г. На 17 януари обаче съветниците заседаваха извънредно, и приеха изменения във вече взетото решение. "Всъщност, в края на годината излезе крайният вариант на Националната програма за енергийна ефективност, който беше много различен от по-рано обявения за обществено обсъждане. На практика, одобреното вчера решение на общинския съвет бе прецизирано и е в съответствие с новата програма“, посочи кметът.
Финансовата подкрепа от Общината ще е в размер на 50% от стойността на енергийното обследване, което ще бъде извършено от наетите от сдруженията фирми-изпълнители. Общият размер на предвидените от местния бюджет средства е 300 000 лева. Заявления ще се подават само на хартия в Центъра за административно обслужване. Те ще бъдат разглеждани по поредността на входирането им в администрацията, на принципа за правото на първия. За да се спази поредността, няма да се допуска кандидатстване по електронен път. Заявленията ще бъдат разглеждани от комисия, чиито заседания ще са публични.
"От обратната връзка, която получаваме от сдруженията, очакваме засилен интерес във времето на обявения срок. Много от тях вече разполагат с необходимата документация, съгласно обявените от Общината изисквания при кандидатстването“, отбеляза Стефан Радев.
Кампанията на Община Сливен бе първата по рода си в страната. Целта бе гражданите да бъдат поощрени и улеснени при кандидатстването пред Националната програма за енергийна ефективност, за да има повече санирани жилищни сгради в Сливен.
Създадена е прозрачна и коректна организация за регистриране на постъпилите заявления за общинската помощ.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
21:17 / 03.05.2025
Напрежение пред "Пирогов" заради докарано починало дете
20:49 / 03.05.2025
Криминален психолог с интригуващи предположения за жестокото убий...
19:09 / 03.05.2025
Пловдивчанин е направил опит да се самоубие
19:12 / 03.05.2025
Районната лекарска колегия: Разтревожени сме от публичния натиск ...
18:53 / 03.05.2025
Полицията в Хасково има нов директор. Досегашният става заместник...
17:10 / 03.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21396) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19674) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12156) | 23% | ![]() |