Започва Международен технически панаир 2024

©
Международният конкурс за иновативни продукти с високо качество е утвърдена традиция в най-старото индустриално изложение у нас. Форумът отличава нови изделия, които отговарят на стандартите на Европейския съюз, Златните медали на Пловдивския панаир са най-високото пазарно отличие в българската индустрия. Високоекспертно жури, съставено от специалисти в Държавна агенция за метрологичен и технически надзор, ще определи и лауреатите в 78-ото издание . Конкурсът се провежда в следните категории: “Машиностроене, роботизирани системи", “Електроника и електротехника, информационни и дигитални технологии, телекомуникации, офис техника", “Транспорт и автосервизно оборудване", “Енергетика и екология, технология и управление на водите, химическа промишленост", “Строителство", "Други“.
78-ото издание впечатлява с иновациите на български фирми. Родният бизнес все повече залага на собствени рационални решения, които успешно внедрява в дейността си. Сред претендентите за златни медали с диплом са машини, технологии, дигитални разработки за контрол и управление на различни процеси. Иновациите във всички категории отразяват тенденцията към икономия на ресурси, екологична сигурност и безопасност в извънредни ситуации. Открояват се продукти със сеизмична защита и мобилни възможности, високопроходима техника и почистваща техника за градски условия.
Мобилна система за чембероване на палети спестява време, с допълнителното предимство - полуавтоматичен и ергономичен инструмент. Къщичка за трансформатор е иновация със сеизмична защита. Мобилна соларна система за общо 24 панела - 24 КW може да бъде транспортирана, където е необходимо електрозахранване. Модулни нискоенергийни къщи “Ибър“ и система за практически вечни прозорци за нискоенергийни сгради също се състезават за златен медал. Революционна термо помпа е експонат с всички шансове за златен финалист. Колесен багер Сани С.И. /55 W/ 15 000кг. се състезава с рационализации и усъвършенстваните системи.
До момента са постъпили над 25 заявки, а носителите на престижния приз ще станат известни на специална тържествена церемония. Тя ще се проведе на 26 септември в зала "Пловдив" на Конгресния център в Пловдивския панаир.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Кола излетя в канавката след катастрофа в Монтанско
19:47 / 30.04.2025
Кметът на София за събарянето на хотела на Гайтански: Вече няма с...
19:41 / 30.04.2025
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
19:20 / 30.04.2025
Без синя и зелена зона в София на 1 и 6 май
18:20 / 30.04.2025
Богата и наситена ще е програмата на горнооряховския Летен театър...
18:00 / 30.04.2025
"Мамбо № 5" идва на живо за Празника на розата в Казанлък
18:00 / 30.04.2025
Актуални теми