Емил Русинов поздрави инициаторите за кампанията. На събитието присъстваха заместниците Цветина Кашилска и Станислава Лулчева, предава репортер на "Фокус".
Инициативата за залесяването е на английска IT компания. Ландшафтният проект е дело на експертите от ОП "Градини и паркове" и по тяхна препоръка в парка са засадени подходяща за нашия климат растителност.
Сред тях са японска лавровишна, чинар, магнолия, липа, червервенолистен шестил, няколко ели, спиред, берберис и други растения, разказа Десислава Христозова от районната администрация.
Интересното е, че площадката все още не е открита официално. Наоколо няма чешмичка за вода, а монтираното отдавна осветление досега никога не е било пускано.
Около 100 дървета и храсти бяха засадени в новото паркче зад стадион "Христо Ботев" на ул. "Месемврия". Кметът на район "Източен"