Задържаха 29-годишен дрогиран моторист във Видин, полицията отне мотора му, предаде репортер на "Фокус“. Полицията е задържала младия мъж в полицейския арест за срок до 24 часа, съобщиха от Областната дирекция на МВР (ОДМВР).
На бул. "Панония“ в областния град униформени спрели за проверка мотоциклет със софийска регистрация. При тестване с техническо средство пробата на водача реагирала положително на кокаин. Той отказал да даде проби за медицински изследване. Превозното средство е иззето по надлежния ред и е образувано бързо производство.
За последните 24 часа това е втори случай полицията да задържа дрогирани шофьори. През миналата година видинската полиция е установила на територията на областта 76 случая на управление на моторно превозно средство под въздействието на наркотични вещества. Налице е увеличение със 153 процента спрямо 2022 г., показват отчетите на ОДМВР-Видин.



11:22 / 11.04.2024
1145





