За първи път: Короноваха царя и царицата на домашния суджук в Божурово

©
Малки и големи се включиха в празничното мероприятие на селото, а общо 16 майстори на местния суджук премериха сили в три категории – за добър външен вид, за най-вкусен и за най-добре разточен и изсушен суджук.
Тричленното жури в състав: Гюрсел Ферадов от Кубрат, Валентин Митков от Божурово и председателят на комисията Красимир Христов от Кубрат, определиха Цар и Царица на суджука в Божурово.
На трето място се класира Кадрие Велиева, която беше определена и за Царица на суджука. Второто място спечели Бейнами Велиев, а Цар на месния домашен колбас в Божурово стана Емран Юсуф – местен животновъд, който влага сърце и душа във всяко свое начинание.
Отличените получиха предметни награди, овации от присъстващите, а новият Цар беше облечен и в нова премяна с логото на празника. Освен короната, победителят получи също предметна награда, както и бутилка шампанско, осигурена от кмета на селото Юджел Юсеинов. Символът на царствеността беше поставен лично от кметът Неби.
Събитието беше уважено още от кметове на кметства, от председателя на Общинската партийна организация на Движението за права и свободи, Кенан Алиев, от жители и гости на съседни села.
Общинският кмет и кметът на селото домакин отправиха призив подобни мероприятия да се превръщат в традиции и в останалите населени места, посочвайки вече традиционните празници в селата Каменово, Медовене, Юпер и други.
Празникът в Божурово завърши с кръшни хора, наздравици и отлично настроение.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Агресия в градския транспорт в София! Тийнейджъри нападнаха момче...
21:56 / 10.05.2025
Ограничение за автомобили се въвежда по тези улици във Варна утре...
21:30 / 10.05.2025
Над 200 класически автомобила изпълниха центъра на Благоевград
21:09 / 10.05.2025
Близо 60 ученици участваха в състезание по роботика в Русе
20:12 / 10.05.2025
Строят нов корпус за лечение с най-съвременна техника в КОЦ Пловд...
19:32 / 10.05.2025
Актуални теми