Вече единадесет години с лични средства кметът на Мадан Фахри Молайсенов плаща пъpвите ceмecтpиaлни тaĸcи във виcшeтo yчeбнo зaвeдeниe, в ĸoeтo вceĸи eдин oт тяx e избpaл дa пpoдължи oбpaзoвaниeтo cи на първенците на средните училища в общината. Това съобщиха от община Мадан.
Тази година, най-добрите по успех са Бетина Калинова от СУ“ Отец Паисий“ и - Габриела Бунарова - първенец на ПГ "Васил Димитров“. Бетина е избрала да учи "Начална училищна и предучилищна педагогика с чужд език“ във филиала на ПУ“Паисий Хилендарски“ град Смолян. Габриела също продължава своето образование във филиала на ПУ “Паисий Хилендарски“ град Смолян, специалност "Български език и английски“.
Кметът на Мадан поздравява още веднъж младите дами за постигнатите успехи до тук, като им пожелава да бъдат здрави и винаги първенци във всички бъдещи начинания.
И един ден, по-знаещи и можещи, да се върнат в Мадан, защото те и всички млади хора са неговото бъдеще, каза още кметът.



11:00 / 13.09.2023
631





