Завърши 35-ото издание на турнира по киокушин карате за Купа "Верея“ в Стара Загора, предаде репортер на "Фокус". 130 бойци от цялата страна премериха техниката и бързината си на татамито в Спортна зала "Иван Вазов“. Купа "Верея“ извоюва възпитаничката на клуба домакин Зорница Милева. Тя стана първа в категория над 60 кг. при девойки старша възраст.

Останалите носители на купата са Антон Угренов от Бургас при юноши младша възраст, Ива Момчилова от София при девойки младша възраст, Атанас Райчев от Асеновград при юноши старша възраст и Кристиян Иванов от Шумен при мъжете.

Друг възпитаник на старозагорския боен клуб - Михаел Иванов стана втори в тежка категория над 65 кг. при юноши младша възраст.

Основателят на СККК "Аскен“ шихан Асен Асенов коментира: "Турнирът събра много качествени и добре подготвени състезатели. Благодаря за постоянството в подкрепата на Община Стара Загора за купа "Верея“.

Организатори на състезанието бяха Община Стара Загора, СККК "Аскен“ и Българската Карате Киокушин федерация /БККФ/.

Клубът по бойни спортове е първият създаден в Стара Загора, с над 40-годишна история.

Над 80 са състезателите, трениращи активно бойното изкуство. Освен със своите титли и медали, старозагорският клуб е създавал и продължава да създава, напътства и обучава състезатели в най-различни категории и възрасти, които представят Стара Загора и България. С гордост може да сe похвали с шампиони от национални, международни, европейски и световни първенства - Асен Асенов, Анелия Асенова, Даниела Динева, Данаила Чернева, Петър Мартинов, Стилиян Петров, Кристиян Райчев, Крум Крумов, Митко Миневски, Лъчезар Палачоров и др.

Треньори в него са първият златен медалист от Европейско първенство по киокушин за България – шихан Асен Асенов, сенсей Анелия Асенова и сенсей Мирослав Митев, а семпай са Анелия Василева и Зарко Василев.