Завършиха ученическите състезания по баскетбол, част от Общинските ученически игри 2022/2023 г., съобщиха от дирекция "Спорт“ към Община Варна. Финалните срещи се изиграха в залата на СУ "Елин Пелин“ и в Икономическия университет.

При най-малките 5-7 клас момичета класирането е следното - първо място - за III ОУ" Ангел Кънчев", второ - за ОУ "Цар Симеон I" и трето - за ОУ "Св. Патриарх Евтимий". При юношите 8-10 клас победител е отборът на III ПМГ "Академик Методий Попов", следвани от тима на Първа езикова гимназия и на ПГ по Електротехника.

В класирането при 11-12 клас юноши на първо място е отборът на МГ "Д-р Петър Берон", следвани от ПГКМКС "Акад. Благовест Сендов" и IV ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри". За всички победители бяха осигурени награди. Отборите, заели първи места във всички спортове ще представят Варна в Областните ученически първенства.