Русе отново става част от най-дългия в България туристически веломаршрут "Дунав ултра“. 80 колоездачи от 5 държави пристигнаха вчера ще продължат да приситигат и днес в града, тъй като тук се намира една от официалните контролни точки, през които преминават велосипедистите. Днес по обяд повечето от тях пристигнаха, като останалата част от групата се очаква да бъде в Русе утре между 9 ч и 14 ч. Определеният пункт, където ще бъдат посрещнати, е около кръглия фонтан срещу Съдебната палата.
"Посрещнахме най-бързите колоездачи, дръзнали да изминат 740 км по река Дунав. В Русе пристигнаха първите участници от най-дългия в България туристически веломаршрут "Дунав ултра“", написа във "Фейсбук" профила си кметът Пенчо Милков, като добави, че останалата група се очаква да премине днес между 9 ч. и 14 ч.
"Въпреки умората, велосипедистите разгледаха забележителния център на града ни. Очакваме да дойдат 80 ентусиасти от България, Румъния, Украйна, САЩ и Великобритания.
Пожелаваме им успех в следващите етапи до края на маршрута в Дуранкулак", пише още той.
Всички реакции:
8484



09:17 / 03.09.2024
1452



