Фермерски пазар "Вкусът на Добруджа“ отново се завръща в Балчик на 17 юни от 15:00 часа. Това съобщи Пепа Рашева, координатор за Добрич и областта на фермерски пазари, предаде репортер на "Фокус". Четвърто лято регионални  производители лично ще посрещат жители и гости на Белия град в началото на крайморската алея - Дамбата (ул.“Приморска“22).  

Посетителите ще могат да се потопят в част от традициите на Добруджа чрез богата гама чисто отгледани храни и арт изделия, изработени от сръчните ръце на майстори и творци. "Фермерският пазар стана популярен и атрактивен за чуждестранните туристи, които започнаха да го посещават все по-целенасочено. Увеличава се броят на производители и занаятчии от съседни области, които виждат възможност за развитие чрез фермерското изложение и се очакват гости от цялата страна", споделя Пепа Рашева.

Фермерски пазар "Вкусът на Добруджа“ в Балчик ще се провежда всяка събота в следобедните часове. С напредване на лятото и високите температури работното време ще се променя към по-късните часове на деня.           

Организатор на събитието е Фондация “Добруджа – история, традиции, култура“ с партньорството на  Община Балчик и Кооперация "Хранкооп".

Жулиета НИКОЛОВА