На 13 януари, понеделник започва голям проект в района на Крайбрежната алея във Варна. Вече са ясни и подробности във връзка с ремонта, който ще се извършва в района следващите няколко месеца.

Какво ще бъде изградено?

Изграждането на канализация в района включва и изграждане на необходимите съоржения за отвеждане на отпадните води до Канализационна Помпена Станция/КПС/ "Акациите“. Едновременно с реализирането й ще бъде направена и пешеходната зона на Крайбрежната алея. Ще бъде изградена нова тротоарна настилка с широчина от 2 м. и дължина от 1 195 л.м. На нея ще бъдат оформени места за отдих и ще се монтират 49 нови стълба за алейно осветление.

Строителните дейности ще се реализират по протежение на крайбрежната алея и в района на Шокъровия канал. След приключване на работа ще се озелени зоната КПС Шокъров канал с жив плет и ще се възстановят зоните, в които е била разположена строителната механизация.

В същото време ще бъдат извършени спешни действия по възстановяване на нарушени участъци от пътя в резултат на агресивното въздействие на атмосферните влияния и морските вълни. В две зони по протежение на Крайбрежната алея – непосредствено до Рибарски плаж и в подножието на паркинг зоната ще бъдат извършени възстановителни работи, които ще завършат в сроковете на изграждане на канализацията.Ще бъде изградена и пешеходна зона с тротоари, както и поставени 49 нови стълба за осветление, ще бъде ремонтирано и брегозащитното съоръжение, допълни Близнаков.

Припомняме, че стойността на целия проект е 8 милиона лева. 

Крайният срок на ремонта е 15 май 2025 година.