На ученици от Частно средно училище "Роналд С. Лаудер“ в София гостува актьорът от Музикално-драматичен театър "Константин Кисимов“ Борис Атанасов. Повод за поканата беше емоционалното представление на спектакъла "Крадецът на праскови“ на сцената на Театър "Българска армия“ в столицата, предаде кореспондент на "Фокус". Младият актьор изпълнява ролята на сръбския военнопленник Иво Обретенович в постановката и силно е впечатлил учениците.

Срещата премина в непринудена, но дълбоко вдъхновяваща атмосфера, а младите хора задаваха нестандартни и любопитни въпроси на своя гост. Те се интересуваха какво е чувството да имаш симпатии към една актриса, а да трябва да играеш влюбен в друга, за предизвикателствата на сцената и ролите, за които мечтае всеки артист.

Гостът отговори с усмивка и професионализъм, като впечатли всички с искреността и страстта, с която говори за театъра. Актьорът отдели време да се запознае лично с всеки ученик, изразявайки възхищение от топлото посрещане, зрелостта и чувствителността на младите хора, както и от подкрепящата среда в училището.

В знак на признателност, Борис Атанасов подари на учениците първата стихосбирка "Лунното момиче“ на своята майка – поетесата Елена Атанасова, превръщайки културната среща в още по-личен и трогателен жест.