Ваня Григорова: Нищо не се дава даром и нито едно усилие не е напразно

©
Нищо не е необратимо, няма и защо да измисляме топлата вода:
- Ако искаш да имаш здрави пътища, просто трябва да изпълняваш технологичните изисквания при строежа им, макар това да означава по-малко комисионни.
- Ако искаш да израстваш, са нужни труд и постоянство, не кухи "дипломи" от Харвард.
- Ако искаш да си конкурентоспособен, не се отказваш от източника на най-евтините ресурси в света, за да купуваш втечнен газ от Занзибар.
- Вода, парно и електричество може да има там, където се поддържа мрежата. Вярно, това е свързано с по-ниски печалби, но пък дългосрочно ще продължаваме да сме част от цивилизования свят.
- Балансът между силните е много важен, но сервилността на политическия ни елит пред карикатурните европейски бюрократи носи дългосрочни негативни последствия за страната ни.
Когато тези прости правила не се спазват, пасивността на гражданите е престъпление към самите тях. И към бъдещето на България.
Нека през 2025-та осъзнаем какъв потенциал имаме, да взимаме трезви и градивни решения. Нищо не се дава даром и нито едно усилие не е напразно. Да се радваме на малките успехи и да планираме по-значимите. Пътят е дълъг, осеян с препятствия, но съм уверена, че ще успеем да се изтеглим сами за косата от блатото като барон Мюнхаузен. Затова пожелавам здраве, енергия и вдъхновение на всички ни! И така дългоочаквания мир, колкото и недостижим да изглежда мирът все още.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
22:11 / 01.05.2025
Пръскат срещу кърлежи в Благоевград
20:33 / 01.05.2025
БСП събра видни стопански ръководители от миналото на Пловдив
20:40 / 01.05.2025
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
18:48 / 01.05.2025
Петър Куленски: Пазарджишко помни кръвта и подвига на героите
18:37 / 01.05.2025
Шофьори: Ето я причината, поради която минаваме през Кресна вече ...
16:18 / 01.05.2025
Актуални теми