"Царската чешма“, известна на всички казанлъчани като "Лъвовата чешма“, временно няма да работи и е затворена за ремонт след акт на вандализъм.
Недобросъвестни лица са демонтирали с лост мраморната облицовка на западния лъв, нанасяйки щети на един от емблематичните символи на града.
"Напомняме, че на територията на общината има камери и лицата, посегнали на общинска собственост, ще понесат цялата строгост на закона!
Призоваваме всички граждани да пазят общественото имущество и символите на Казанлък. При забелязване на подобни нарушения незабавно трябва да се подават сигнал на телефон 112", апелираха от Община Казанлък.




17:00 / 26.06.2026
241



