По повод патронния празник на ППМГ "Васил Левски“, бе открита фотоизложба на участници от фото клуб "Орфей“ към Образцово народно читалище "Христо Ботев – 1871“ – Смолян. В изложбата участват младите фотографи Владислав Молов, Виктория Даракчиева, Симона Молова, Йоана Димитрова, Христина Петканова и Юлия Милковска, съобщиха от гимназията.
Техен ръководител е Сашо Сарандалиев, който с отдаденост и професионализъм подкрепя и вдъхновява учениците да развиват своя талант и творческо мислене. Фото клуб "Орфей“, като част от дейността на читалището, активно работи за насърчаване на интереса към фотографското изкуство и културното израстване на младите хора.
Чрез своите фотографии учениците представиха разнообразни гледни точки към света – уловени мигове, емоции и истории, разказани без думи. Изложбата е израз на тяхната креативност, усет към детайла и любов към изкуството на фотографията.



11:15 / 13.02.2026
2762





