В Разград разпределиха задачите за изборния ден

©
В срещата участваха представители на Областна администрация - Разград, общините в региона, Районната избирателна комисия /РИК/, Областната дирекция на МВР, Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", ГРАО и "Информационно обслужване".
РИК е дала подробни указания на общините в региона как трябва да изглеждат параваните и на какви изисквания трябва да отговарят, обяви нейният председател Жоро Чобанов.
На срещата стана ясно още, че в областта ще бъдат разкрити две допълнителни избирателни секции – в болниците в Разград и Кубрат. Така общият брой на тези секции става 227.
Главният секретар на Областна администрация Михаил Тодоров съобщи, че е създадена организация членовете на секционните избирателни комисии /СИК/, които участват в предаването на протоколите на РИК, да бъдат посрещани на три места в града, за да изчакат там реда си. Тези места са Общинския културен център /ОКЦ/, сградата на Филхармонията и кафене "Зайо Байо".
В тази връзка от МВР призоваха по един член от всяка комисия да остане в помещението след края на изборния ден, докато дойдат представителите на фирма "Сиела" и приберат машините за гласуване.
От дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" обявиха, че са осигурени генератори за избирателните секции в област Разград, за да се гарантира безпроблемното протичане на вота в случай на повреди в електрозахранването.
На работната среща бяха разяснени и предстоящите задачи по организационно-техническата подготовка на изборите до края на седмицата.
На 31 март /петък/ на общините по график ще бъдат раздадени бюлетините, изборните книжа, устройствата за видеонаблюдение и ролките за машинно гласуване.
На 1 април /събота/ общините ще ги разпределят по секциите.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Какво става в МВР Пловдив? Трети пазарджиклия е назначен на ключо...
20:30 / 12.05.2025
Министър Даниел Митов: Целта на контролните действия на пътя е да...
18:53 / 12.05.2025
Вандали върлуват в Банско
18:35 / 12.05.2025
Зам.-кметът на Стара Загора към учениците: Бъдете осъзнати, смели...
18:00 / 12.05.2025
Голяма беда сполетя култово заведение до Бачковския манастир
17:53 / 12.05.2025
Масирани проверки за правилата за движение на електрически тротин...
17:13 / 12.05.2025
Актуални теми