close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Всички
Благоевград
Бургас
Варна
Велико Търново
Видин
Враца
Габрово
Добрич
Кърджали
Кюстендил
Ловеч
Монтана
Пазарджик
Перник
Плевен
Пловдив
Разград
Русе
Силистра
Сливен
Смолян
София
Стара Загора
Търговище
Хасково
Шумен
Ямбол
В Пловдив откриват изложба за 100 години от рождението на Николай Боев
17:33 / 06.02.2023
313
©
Природонаучният музей в Пловдив открива на изложба по повод 100 години от рождението на Николай Боев.

Специален гост на откриването на изложбата ще бъде проф. Златозар Боев, български зоолог и палеонтолог, син на Николай Боев, който полага основите на палеоорнитологията като научно направление в България.

Изложбата ще бъде открита на 8 февруари 2023 г. от 18:00 часа в сградата на Регионален природонаучен музей - Пловдив.

Николай Боев е известен зоолог, орнитолог, учен на световно равнище, основоположник на изследването и опазването на природата и околната среда в България. Освен това той е сред първите илюстратори на научни издания у нас и автор на голям брой карикатури на учени от цял свят.

В изложбата са представени оригинални илюстрации, рисунки, проекти, както и табла с фотографии и кратка информация за живота, професионалния път и художествената дейност на Николай Боев.

По време на откриването на изложбата ще бъде представено ново издание на една от книгите на Николай Боев - "Докато пеят чучулигите".

Експозицията "100 години Николай Боев“ ще може да бъде разгледана от 8 февруари 2023 г. до 28 февруари 2023 г. в Регионален природонаучен музей - Пловдив. Куратор на изложбата е Христина Грозданова, главен уредник в РИМ - София. Изложбата се осъществява от РИМ-София в партньорство с Националния природонаучен музей при БАН  и ДАФНИ и благодарение на проф . Златозар Боев (син на Николай Боев и собственик на творбите).
Следете всички новини на агенция "Фокус" и чрез:
facebook
Google Новини
Всичко важно от ефира на радио "Фокус" слушайте и в нашите подкасти в:
Spotify
Google Podcasts
Soundcloud








Зареждане! Моля, изчакайте ...

ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Войната в Украйна
Парламентарни избори 2023 г.
Бюджет 2023
Великден 2023 г.
Автомобил се вряза в метростанция до столичен мол, има загинали
назад 1 2 3 4 5 напред
Анкета
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За
Против
Не мога да преценя

Част от
НОВИНИ
ЗА НАС

За контакти:

тел.: 0882 801 050

focus@focus-news.net

За реклама:

Тарифи (виж) Избори 2023

тел.: 0882 801 001

sales@focus-news.net
©2000 - 2022 Медия груп 24 ООД. focus-news.net - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от focus-news.net, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в focus-news.net е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.