Спортен комплекс "Осогово“ стана арена на официалното начало на груповата фаза от финалите на Държавното първенство по волейбол за момичета до 14 години. Това съобщиха за ФОКУС от отдел "Спорт и младежки дейности“ към Община Кюстендил. Престижното събитие събира в Кюстендил най-талантливите млади състезателки от шестте региона на страната – "Витоша“, "Струма“, "Тракия“, "Странджа“, "Добруджа“ и "Хемус“.
Тържественото откриване се състоя в голямата зала на комплекса, където отборите, техните треньори и гостите бяха приветствани от председателя на Общинския съвет в Кюстендил Димитър Велинов. Той пожела на младите волейболистки успех, спортсменска игра и незабравими емоции по време на шампионата. Празничният тон на събитието бе вдигнат от атрактивното изпълнение на мажоретния състав към Първо основно училище "Св. св. Кирил и Методий“ с ръководител Георги Младенов.
Шампионатът, който е сред най-значимите събития в детско-юношеския календар на Българската федерация по волейбол, ще продължи до 25 юни. Местният волейболен клуб "Велбъжд“ влиза в директна битка с най-силните школи в България за място в челната шестица и разпределението на медалите.
От ръководството на клуба и общината отправиха призив към спортната общественост в Кюстендил да изпълни трибуните на зала "Осогово“, за да подкрепи младите таланти по пътя им към шампионската титла.




10:00 / 24.06.2026
276





