Бюст-паметник на легендата на футболния "Марек“ Сашо Паргов ще бъде открит официално този четвъртък от 14:00 часа на стадион "Бончук“. Това съобщиха за ФОКУС от футболния клуб. Датата е избрана символично, тъй като на този ден големият спортист щеше да навърши 80 години. Монументът е с обща височина от два метра заедно с постамента.
На тържественото събитие са поканени да присъстват цялото общинско ръководство на Дупница, начело с кмета д-р Първан Дангов, заместник-кмета Бойко Христов и председателя на Общинския съвет Костадин Костадинов. Българския футболен съюз (БФС) ще бъде представен от директора "Първенства и турнири“ Валентин Чакъров. Сред специалните гости е и изтъкнатият учен проф. Рахамин Шекерджийски, който бе близък приятел на Сашо Паргов.
За изграждането на паметния знак бе сформиран Инициативен комитет с председател проф. Шекерджийски, който е почетен гражданин на Дупница. В състава на комитета влизат още акад. Богдан Петрунов, проф. Николай Ламбов, проф. Дарин Иванов, Стела Шекерджийска, Калоян Паргов, Иван Близнаков, Йонко Гергов, както и представителите на местната власт Първан Дангов и Бойко Христов. Средствата за монумента бяха събрани чрез дарителска банкова сметка на Клуба на привържениците на "Марек“.
От ръководството на футболния клуб отправят призив към всички фенове, приятели и почитатели на легендарния футболист да се присъединят към церемонията. Присъстващите на събитието ще имат възможност да разгледат и новооткрития музей на стадион "Бончук“, който пази историята и най-славните моменти на дупнишкия тим.



15:25 / 23.06.2026
211





