Утре решават как да накажат участниците в агресията срещу ученичка от СУ "Г. Брегов" в Пазарджик

©
До момента с всеки от участвалите деца провежда разговор училищният психолог.
Размяна на реплики и обиди между тях е станало причина за побоя. Те са били там, за да решат този проблем. Като не са успели с думи да го решат се е стигнало до тази грозна сцена. Много деца са снимали и гледали, в желанието си да влязат в мрежата, смята директорката.
Участниците в побоя са ученици от 6, 7 и 8 клас. А битото дете е в 7 клас. Това не са проблемни деца, някои от тях са само със закъснения, твърди Райкова.
"Ние сме хубаво училище и аз съм много изненадана и шокирана. Винаги съм смятала, че атмосферата в нашето училище е по-различна, на явно съм грешала", каза още Райкова.
Днес пред училище са се събрали родители за протест, но никой не е поискал да се срещне с директорката.
"Ние ще излезем с официална позиция след решението на Педагогическия съвет и ще го разпространим. Много хора сме, екипът ни е голям, ще видим какво решение ще се вземе. Важното е да е в интерес на децата", каза още директорката на СУ" Г. Брегов".