За поредна година чрез специален форум във Велико Търново ученици ще помагат на ученици да изберат най-добрата гимназия. Инициативата на Градския ученически парламент в старата столица "Ден на гимназиите“ набира все повече последователи, като в нея освен училища, са поканени да участват и всякакви лицензирани клубове и организации с дейности, насочени към гимназиите.

Деня на гимназиите през 2026-а ще е 14 март, мястото е Бизнес център – Велико Търново.

"Каним спортни клубове, клубове по интереси, организации, предлагащи извънкласни дейности за ученици, както и езикови центрове да заявят участие и да представят своята дейност чрез щанд“, посочват организаторите.

Всеки един от участниците ще има собствен щанд, като включването в инициативата е безплатно, но е необходимо да получите потвърждение от организаторите.

С тях можете да се свържете на имейл: [email protected] или на телефон 0882/ 875 712. Крайният срок за подаване на заявки за участие е 20-ти февруари.

"Броят на местата е органичен, затова побързайте“, призовават учениците от Градски ученически парламент.