Ученици от клубовете "Приятели на армията" от Карлово, Клисура и Сопот посетиха Ловеч

© Община Ловеч
Срещата стана в Художествената галерия "Проф. Теофан Сокеров". Корнелия Маринова се обърна към присъстващите с думите: "Ние в Ловеч имаме специално отношение към вашия край по простата причина, че един велик българин ни свързва и в миналото, и в настоящето. И това е Апостолът на свободата Васил Левски. Друго, което ни сближава, това са родолюбивите организации, които си партнират в интерес на армията."
Кметът специално благодари на присъстващите началник на Военно формирование 24480 майор Дончо Игнатов, офицерите от резерва полк. Гриша Генов, председателят на УС на СОСЗР, подполк. Теодоси Томанов и подполк. Мариан Петракиев.
В групата на гостите влизаха 51 ученици и седем ръководители от пет училища (три от Карлово и по едно от Сопот и Клисура), както и от клуб "Млади възрожденци". Домакини и гости си размениха протоколни подаръци. Освен това присъстващите изслушаха беседа за галерията от Магдалена Йочева, художник и уредник.
Преди това гостите положиха цветя пред паметника на Васил Левски, насладиха се на стихотворение в изпълнение на ученика Борис Нанков. Учениците разгледаха музея на Левски и други забележителностите на града, включително и военния музей в поделението в Гуровото.
Интересното е, че учениците сами са пожелали да посетят Ловеч, а екскурзията е награда от кмета на община Карлово д-р Емил Кабаиванов.