СУ "Антим I“ в Златоград стартира работа по проект Еразъм+, ключова дейност 1 "Образователна мобилност на гражданите“. През настоящата учебна година училището ни ще реализира проект по програма Еразъм+, който предоставя възможност на ученици от професионалните паралелки да участват в международни образователни мобилности. През летните месеци групи ученици ще пътуват до Португалия и Германия, където ще се включат в практически обучения и професионални дейности в реална работна среда. 🇵🇹🇩🇪
В тази връзка беше проведена информационна среща с учениците, по време на която г-жа Юрчиева подробно разясни условията и критериите за подбор, етапите на кандидатстване, както и дейностите, в които участниците ще бъдат включени по време на мобилностите. Учениците бяха запознати и с очакваните резултати от участието им – развитие на професионални умения, повишаване на езиковата компетентност, работа в международна среда и междукултурен обмен.
Проектът по Еразъм+ има за цел да подпомогне личностното и професионалното развитие на учениците, да разшири техния мироглед и да ги подготви по-добре за бъдещата им реализация на пазара на труда.



11:35 / 28.01.2026
1922





