Превантивно-информационният център по наркотични вещества към Община Смолян продължава работата си по Националните програми за 5-7 клас : "Кодово име: Живот“ и 8-11 клас: "От връстници за връстници“ в училищата на област Смолян.
Продължаваме да работим с младите хора, за да изграждаме знания, умения и нагласи за здравословен и отговорен начин на живот, съобщи секретарят на центъра Мария Славчева. Чрез различни интерактивни игри, казуси, дискусии и работа в екип, учениците имаха възможност да развият умения за справяне с натиска от средата, критично мислене и отговорно поведение. Акцентите в превантивната работа на екипа
са насочени към повишаване на информираността относно рисковете от употребата на психоактивни вещества. Работата на специалистите от центъра с децата и младите хора продължава със срещи по училищата на областта, посочи още Славчева.
Програмите се реализират съгласно Наредба №6 за условията и реда за осъществяване на програми за превенция на употребата на наркотични вещества, издадена от Министерството на здравеопазването и Министерството на образованието и науката.



17:30 / 23.02.2026
1934





