Трима са задържани от служители на ОДМВР-Разград при полицейска операция за противодействие на уличното разпространение на дрога. Част от наркотиците са открити около 23.30 часа на 20 август при извършено претърсване в автомобил "Опел Астра“, ползван от 44-годишен мъж от исперихското село Китанчево. В хода на полицейската акция колата е спряна в село Къпиновци. Намерен е пакет със суха растителна маса и тегло 54,24 грама. При направения нарко-полеви тест съдържанието на пакета реагира положително на канабис.
В хода на разследването са събрани данни, че криминално проявеният и осъждан мъж пласира наркотични вещества. Задържан е в сградата на РУ-Исперих. По случая е образувано досъдебно производство по чл.354 А, ал.3,т.1 от НК.
Около 10 часа на 20 август в град Разград е извършена проверка в дома на непълнолетен 17-годишен младеж, където са открити два прозрачни плика, тип джъмпер, с бяло кристалообразно вещество. При извършения нарко-полеви тест съдържанието реагира положително на метамфетамин.
Около 16.40 часа на 21 август е задържан 45-годишен мъж от Разград, у когото е открит пакет със суха растителна маса и тегло 12,45 грама. При тестване веществото реагира положително на канабис. Започнато е бързо производство по чл.343 Б, ал.3 и чл. 354 А, ал.1 от НК.
ОДМВР-Разград продължава последователните акции за противодействие на съхранението и разпространението на наркотични вещества.



11:00 / 22.08.2026
148





