През изминалото денонощие на територията на област Смолян са регистрирани три пожара, съобщиха от Областната дирекция на МВР - Смолян.
На 26 юли 2026 г. г. , около 02:55 ч., на тел. 112 е получен сигнал от жител на гр. Неделино за възникнал пожар в дома му. Пристигналите на място екипи на РСПБЗН – Златоград са установили, че огънят е тръгнал от навес за дърва, разположен в близост до жилищната сграда. В резултат на инцидента са изгорели навесът, частично - фасада, покривна конструкция и тавански етаж. Няма пострадали граждани. Причините за възникването на пожара и размерът на нанесените материални щети са в процес на установяване. По случая е образувано досъдебно производство.
В 16:13 ч. е получен сигнал за пожар в къща в с. Оряховец, община Баните. Причината за пожара е незагасена цигара, довела до запалване на легло и намиращи се върху него постелъчни материали. Пожарът е ликвидиран от екип на РСПБЗН – Баните. Няма пострадали.
В 19:10 ч. е получен сигнал за запалено АТВ в местността "Бабин чучур“, община Девин. Причината е късо съединение. АТВ-то е унищожено. Пожарът е ликвидиран от екип на РСПБЗН – Девин.



13:46 / 27.07.2026
182





