Традиционната изложба "Женското начало", под патронажа на кмета на Община Казанлък Галина Стоянова, бе представена снощи в зала Иван Милев" в Казанлък. 53 местни дами представиха своите творби пред препълнената зала.
Изложбата е организирана от Община Казанлък, по повод предстоящия Международен ден на жената - 8-ми март. Събитието бе уважено от кмета Галина Стоянова, заместник-кметовете Сребра Касева и Драгомир Петков. Гостите бяха посрещнати от магично изпълнение на цигулка от учениците от Средно училище "Екзарх Антим I" - Йоан Иванов и Стелиян Иванов, с преподавател Соня Ясенова.
Последва прекрасно вокално изпълнение на Александра Папазова от детска градина "Юрий Гагарин", което трогна със своята детска чистота и талант.
Освен да се насладят на изяществото на картините, присъстващите имаха възможност да се докоснат до магията на пльстите - една древна техника, в която вълната оживява в уникални форми, както и до изяществото на дърворезбата и стъклописа.
Особено внимание заслужиха и авторските аксесоари - ръчно изработени шапки, артистични шалове и чанти от вълна и естествена кожа. Всяка дама, представила своя творба получи грамота от Община Казанлък, както й ръчно изработена картичка от децата от детските градини в общината.
“Уважаеми дами, днес се оглеждаме във вас, защото вие се представяте пред нас с най-съкровеното си- вашата истинска душа. Искам да ви пожелая да сте все така творчески устремени, да имате винаги муза да творите и да я споделяте с нас. Вие сте специални, защото ръцете ви са дарени от Бога с талант, който създава красота", заяви кметът.
Община Казанлък традиционно ще откупи избрани творби, които ще бъдат поднесени, като подарък при официални посещения зад граница. Избраните прозведения са: “Пейзаж" на Виктория Бучакчиева, “Унес" на Анна Генчева и “Среднощни приказки" на Вероник Кели.
Наситени с нежност и силна женска енергия, произведенията очароваха всички почитатели на изкуството и бяха живото доказателство за съзидателната сила на жената да твори красота.




12:00 / 05.03.2026
2342





