Васил Терзиев поздрави абсолютната шампионка от Световното първенство по калистеника Жасмина Свиленова и й връчи плакет за постигнатия успех.
"Гордеем се с вашите постижения. Поздравявам Българската федерация по калистеника за организацията на Световното първенство, което се проведе в София с участието на над 300 състезатели. За нас развитието на спорта е приоритет и продължаваме да инвестираме за подобряване на условията за спорт за децата и младите хора.“, каза кметът Васил Терзиев.
Жасмина Свиленова стана абсолютна световна шампионка по калистеника, след като се представи най-добре във всички категории на Световното първенство. Титлата е доказателство за серията успехи на момичето, което се занимава с калистеника от 10 години. Започнала е да се занимава със стрийт фитнес в квартала, в който живее, където се появила стрийт фитнес площадка и днес вярва, че "човек не трябва да се отказва от мечтите си“
От името на Българската федерация по калистеника Жасмина Свиленова в присъствието на спортната легенда Йордан Йовчев и председател на федерацията връчи на кмета Терзиев плакет в знак на благодарност за оказаната от Столичната община подкрепа за провеждане на Световното състезание.
На срещата присъстваха и Цветан Георгиев, член на управителния съвет на Българската федерация по гимнастика, отговарящ за калистеника и паркур и Десислава Панева - местен организационен комитет.
Приоритет в работата на кмета е подобряване на условията за спорт и активности, поради което и всяка година с установени механизми за проектно финансиране са подпомогнати над 250 спортни организации. Чрез дейности, в рамките на една календарна година над 450 000 деца и ученици са включени в спортни състезания.
Стрийт фитнесът е спорт, който се развива в открити градски пространства и има голямо въздействие върху спортната култура на младите хора.
В столицата има изградени над 500 спортни обекти със свободен достъп, от които над 150 фитнес съоръжения. Една от задачите на общината ще бъде да се осигури поддържането и възстановяване на вече изградени стрийт фитнес площадки, както и изграждането на нови в кварталите. Кметът Терзиев поиска заедно с Българската федерация по калистеника да бъде изготвен модел с най-добри стандарти за фитнес площадки.
Кметът на София Терзиев връчи плакет на световната шампионка по калистеника Жасмина Свиленова

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
Очевидка на катастрофата в Бургас: Бабата и внучката "хвърчаха" о...
21:11 / 31.05.2025
Улиците на Пазарджик потънаха под вода, кметът увери, че вече се ...
20:30 / 31.05.2025
Граждани протестираха в София срещу насилието над деца
20:02 / 31.05.2025
Над 800 души се включиха в националното надиграване по време на П...
19:45 / 31.05.2025
Още една жертва в катастрофата в Бургаско: Почина единият от шофь...
19:33 / 31.05.2025
Почина 71-годишната жена, която бе блъсната със своето внуче в Бу...
19:00 / 31.05.2025
Актуални теми