Частица от мощите на Свети Гавриил Ургебадзе ще бъде донесена в Кюстендил, предаде ФОКУС. Иконата със светите мощи пристига в областния град по повод началото на Великия пост.

Светинята ще бъде посрещната в 17.00 часа в храм "Успение Богородично“, след което ще започне Архиерейска вечерня.

С благословението на Негово Светейшество Софийския митрополит и патриарх Български Даниил иконата ще бъде тържествено посрещната и ще остане за поклонение до 22 февруари.

Из завета на свети Гавриил:

"Пред всеки роден от Бога човек бъдете в смирение, доброта и любов. Любов към всички отнасям със себе си – и към православните хора, и към всеки роден от Бога човек. Целта на живота и на целия този видим свят е намирането на Царството Божие, приближаването до Бога и наследяването на Вечния Живот. Това желая и на всички вас. Оставям ви с моето благословение. Нека никой да не изгуби великата Божия милост и всички да се удостоят с намирането на Царството“.