Състезателите на Спортен клуб по ориентиране "Сини камъни" Сливен се върнаха с 10 индивидуални и 2  щафетни отличия от Държавното първенство по ски ориентиране, съобщи Елена Гвоздейкова,член на УС на СКО "Сини камъни".

Състезанието  се проведе от 23 до 26 февруари в местността Узана, над град Габрово.

Въпреки необичайно топлото време, вятъра и мъглата, организаторите в лицето на клуба по ориентиране "Узана" Габрово и Българска федерация по ориентиране проведоха всички предвидени стартове - спринт, дълга и средна дистанция, и щафета. В състезанието участваха 28 отбора от цялата страна като СКО "Сини камъни“ бе представен от 11 състезатели.

В спринта Йоана Егова бе най-бърза при девойките до 12 години и стана държавен шампион за Ж12. 24 секунди разделиха Боян Георгиев от първото място и той зае втора позиция при мъжете до 18 години. Станимира Димитрова завоюва бронзовото отличие при жените до 16 години. В челната десятка се наредиха още Ивайло Мъндев (М18) - седмо място, Тимофей Жилин (М14) и Пламен Желев (М18) - осмо място и Иван Иванов (М50) - девето място.

В дългата дистанция Йоана Егова (Ж12) и Елена Гвоздейкова (Ж40) заеха второ място в групите си. Тимофей Жилин (М14) и Станимира Димитрова (Ж16) спечелиха  бронзовото отличие. Боян Георгиев (М18) зае шесто място. Денис Жилин (М21Е), Ивайло Мъндев (М18) и Иван Иванов (М50) заеха седмо място в групите си, а Пламен Желев (М18) - остана осми.

В средната дистанция Йоана Егова отново завоюва  сребърен медал при Ж12, а Станимира Димитрова (Ж16) и Елена Гвоздейкова (Ж40) -  бронзови. Чавдар Събев (М35) остана пети, Боян Георгиев (М18) - шести, Тимофей Жилин (М14) - седми,  Иван Иванов (М50) - девети и Пламен Желев (М18) - десети.

В щафетната надпревара Клубът се включи с три щафети. Георги Качаров, Чавдар Събев и Денис Жилин заеха второ място при М35. Боян Георгиев, Тимофей Жилин и Ивайло Мъндев завоюваха бронзовите медали при мъже до 18 години. Кристиана Кънева, Елена Гвоздейкова и Станимира Димитрова останаха шести в елитната група Ж21.