Седемнайсетгодишната състезателка от фехтовален клуб "Корсар“ Михаела Николова се представи повече от отлично на турнира на сабя и шпага "Николай Свечников“, валиден за Европейската купа до 23 години. Той се проведе в НСА "Васил Левски“ – София в периода 5 – 7 май.

Тя направи много силно състезание и спечели бронзов медал. В групите Михаела записа три победи и две загуби, а в елиминациите отстрани Мая Антонова с 15:1, Агуире Ечевери от Колумбия с 15:14, Теодора Вутова с 15:13 и Ана Михайлова с 15:12.

В двубоя за място във финала Николова отстъпи пред Йоана Илиева с 4:15 и взе бронзовия медал. Турнирът спечели Йоана Илиева, а сребърния медал взе Олга Храмова.

В състезанието взеха участие още трима бивши възпитаници на фехтовалния клуб от Бургас, Кристина Миланова, Ивайло Александров и Георги Златаров.

много добра игра се отличи Ивайло Александров спечелвайки 8-мо място при мъжете на сабя, а Георги Златаров зае 12-то място.