Васил Терзиев в личния си профил във Facebook, предава Sofia24.bg.
От думите му става ясно, че след четири провалени търга на предишното управление, успешно са приключили процедурата за възстановяване на неработещите камери в София.
"Това означава, че около 400 камери ще бъдат възстановени и тези точки отново ще бъдат работещи и включени в системата.
Заедно с това, разширяваме мрежата за видеонаблюдение в града: В Борисовата градина започна доизграждането на видеонаблюдението. В "Овча купел" се изграждат трасета за видеонаблюдение около центъра за мигранти. В "Красна поляна" също започна изграждане на трасетата за видеонаблюдението.
До края на месеца очакваме да бъдат подписани договори за изграждането на видеонаблюдение в следните обекти:
- Район "Красно село“: ДГ 8 "Проф. Д-р Елка Петрова“, ДГ 142 и ДГ 145 "Българка“.
- Район "Люлин“: ДГ 55 "Иглика“, ДГ 32 "Българче“, ДГ 86 "Асен Босев“, ДГ 95 "Омайниче“ и ДГ 35 "Щастливо детство“.
- Район Нови Искър: ДГ 132 "Светлина“.
- Район "Оборище“: градина "Кюлуците“.
- Район "Илинден“: парк "Света Троица“.
Район "Красна поляна“: "Св. св. Петър и Павел“.
Район "Триадица“: Градска градина "Буката“, пл. "Възраждане“ - паметник на юристите, спасители на българските евреи
- На територията на село Кривина и квартал "Ботунец".
Знаем, че камерите не са панацея. Но са стъпка напред в правилната посока. Защото са инструмент за възпиране на нарушения и за разследване на престъпления. Камерите също така могат да спомогнат за намаляване на вандализма в обществените пространства, като паркове и градини. А това със сигурност ще направи нашата София по-красив и спокоен град.
Сигурността и редът в града са ключова тема за мен и екипа ми, защото е пряко свързана с качеството на живот в града. Това заяви Столичният кмет: Сигурността и редът в града са ключова тема за мен и екипа ми

© Facebook