Във връзка със снеговалежите в София през тази нощ са извършени обработки със смеси срещу заледяване и снегопочистване. Това съобщиха от Столична община.

Обработени са по трасетата, по които се движи градския транспорт в всички райони на територията на СО. Общо на терен са работили 105 снегопочистващи машини.

В районите "Възраждане", "Лозенец", "Витоша", "Овча купел", "Люлин", "Кремиковци" и "Панчарево" се изпълняват обработки със смеси срещу заледяване и на основни и вътрешно-квартални улици. В районите с по-голяма надморска височина се извършват обработки с избутване на снежна маса, почистват се и пътищата от общинска пътна мрежа в Кремиковци, Банкя, Връбница, Панчарево, както и Южната дъга на околовръстен пот.

На природен парк "Витоша“ е извършено опесъчаване на двата планински пътя: кв.“Драгалевци – хижа Алеко“ и кв.“Бояна – местност Златни мостове“.

Градският транспорт се движи и към момента навсякъде изпълнява обичайните си маршрути.

Столична община призовава водачите на пътните превозни средства да излизат с автомобили подготвени за движение при зимни условия и да шофират със съобразена скорост. Напомнят и на собствениците на търговски и офис обекти, на етажните собствености да почистят прилежащите пространства пред съответните си сгради.