"Утре ще подготвя сигнал до прокуратурата за безстопанственост." Това заяви народният представител Стела Николова от "Да, България".
До решението й се е стигнало след като част от фасадата на емблематична къща в центъра на Варна рухна върху паркиран автомобил, а инцидентът като по чудо се размина без пострадали.
Стела Николова заяви още:
Община Котел, която е собственик на паметник на културата във Варна, въпреки инвеститорски интерес да се възстанови сградата не предприе действия и вече е за прокурор.
Министерство на културатата след мой въпрос издаде предписания и останахме до там.
Не! Не съм съгласна Варна да губи разкошни сгради, заради безхаберие, което е престъпление.
Същото се отнася и за Турската баня/ шедьовър на Дабко Дабков/ с основна собственост на ТИМ, но и с дял на община Варна.
Надявам се, че Благомир Коцев ще защити архитектурното наследство на Варна.



14:53 / 22.01.2026
1669




