Днес Община Бургас официално дава старт на новия сезон на велосипедите БургасБайкс. Целта е да се осигури удобство, достъпност и устойчив транспорт за всички, които искат да се придвижват бързо, екологично и приятно из града.

На разположение на бургазлии и гостите на града ще бъдат 100 велосипеда, като техният брой постепенно ще нарасне до 200. Те ще са разпределени на 10 стоянки, разположени на ключови и удобни локации:

-Автогара Юг   

- Хотел "Приморец“   

- Гъбката   

- Пантеон   

- Капани   

- Двете брези   

- Изгрев парк   

- Славейков – разделителна   

- ОЗК Плувен басейн   

- Младежки дом

Системата БургасБайкс продължава да бъде важна част от визията на Бургас за модерен, зелен и активен град. Чрез нея насърчаваме по-екологичния начин на придвижване, активния начин на живот и грижата за градската среда.