Средно за 8 минути в НАП – Велико Търново обслужват всеки един клиент

©
Общият брой на електронните услуги, достъпни с персонален код, надхвърля 60. Сред тях са подаване на данъчни и осигурителни декларации, справки за задълженията с възможност за плащане, включително и за местни данъци и такси, справки за изплатени доходи, за осигурителен доход, актуално състояние на трудови договори, подаване на заявления и получаване на удостоверения и други.
С ПИК на НАП могат да се ползват както е-услугите на приходната агенция, така и е-услуги, предоставяни от други администрации, сред които НОИ, Националната здравно-осигурителна каса, Агенция по заетостта, Агенция по вписванията, Министерство на земеделието и други.
Над 9 500 клиенти са посетили НАП в старопрестолния град, за да подадат данъчни и осигурителни декларации, уведомления за трудови договори и да платят публичните си задължения чрез ПОС терминал. Много от тях и .
Средно 8 минути са необходими за обслужването на един клиент, в което се включва и времето за изчакване, посочват от териториалната дирекция.