Спортистът Георги Пеев към кмета на Русе: Донорството не е тема за смъртта, а за живота

©
Георги Пеев е символ на силата на духа и превъзмогването на житейските изпитания. След прекарано вирусно заболяване през 2011 г., той преминава през трансплантация на сърце през 2013 г., последвана от трансплантация на бъбрек година и половина по-късно. Въпреки здравословните предизвикателства, той се превръща в истински шампион както в спорта, така и в живота.
Сред най-големите му постижения са златният медал на Световното първенство за трансплантирани атлети в Пърт, Австралия, през 2023 г., както и четирите златни отличия, спечелени тази година на Европейските игри за трансплантирани в Лисабон. През 2019 г. Георги изкачва най-високият връх на Балканския полуостров – Мусала, а през 2023 г. покорява най-високия връх в Африка - Ухуру (5895 м) в планината Килиманджаро и се превръща в първия човек в света с трансплантирани сърце и бъбрек, който го е правил.
Георги е посветил живота си на популяризирането на донорството в България, организирайки кампании и срещи, за да вдъхновява хората да подкрепят тази жизненоважна кауза.
"Вие сте пример за това как волята, силата на духа и човешката доброта могат да променят света. Успехите ви вдъхновяват не само спортистите, но и всички нас да вярваме, че дори и най-големите трудности могат да бъдат преодолени. Не само спортните постижения, но и мисията за популяризиране на донорството са вдъхновение за цялото ни общество“, каза кметът Пенчо Милков.
Георги Пеев сподели, че присаденото му сърце е от Русе и не е могъл да откаже на поканата да присъства на церемонията. "Моята кауза е хората да си повярват, че всичко е възможно. Донорството не е тема за смъртта, а за живота и възможностите, които ти се предоставят“, отбеляза той.
По време на срещата бяха обсъдени възможности за организиране на съвместни инициативи в Русе, които да насочат общественото внимание към донорството. Кметът подчерта, че общината ще подкрепя всички усилия в тази посока, съобщиха от Община Русе.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Дете е с опасност за живота след падане от електрическата тротине...
23:42 / 02.05.2025
Военнослужещият Калоян Пантаджиев е загиналият моторист от катаст...
22:24 / 02.05.2025
Тежка катастрофа в Пловдивско, млад моторист загина
20:55 / 02.05.2025
Пореден случай на агресия в благоевградско училище! Двама мъже би...
19:06 / 02.05.2025
Област Стара Загора е сред водещите в страната по имунизационен о...
18:00 / 02.05.2025
Вижте кой ще гощава гостите на Събора на овцевъдите тази година
17:40 / 02.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21355) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19650) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12141) | 23% | ![]() |