Паметна плоча, посветена на 110 - годишнината от бягството на жителите на гр. Кукуш от града и заселването им в Горна Джумая, бе открита в Благоевград, предаде репортер на "Фокус".
Цветя в знак на признателност бяха поднесени от потомци на кукушани, представители на Община Благоевград, културни дейци и граждани.
Мемориалът е изработен от Инициативен комитет, учреден от наследниците и потомците на кукушки родове.
Паметната плоча се намира в непосредствена близост до бюст - паметника на Георги Измирлиев - Македончето. Със съдействието на Община Благоевград е поставена и информационна табела.



12:33 / 21.06.2023
670





