“Спаси София" ще направи втори опит да създаде автобусна линия в кв. "Малинова долина". Предложението на партията е за нова линия №97, която да прави удобна връзка на кв. "Малинова долина" с метростанция "Г. М. Димитров" не срещна подкрепа от мнозинството в Общинския съвет в началото на годината.
“Надяваме се този път да има разум - бяха инвестирани милиони за улици в "Малинова долина", а хиляди хора са на над километър от най-близката спирка на градския транспорт и нямат избор освен да пътуват с автомобил", заяви Андрей Зографски, зам.-председател на транспортната комисия в СОС.
За новата автобусна линия 97 ще се създадат четири нови спирки във вътрешността на Малинова долина, където сега няма никакво обслужване и според “Спаси София" така ще се намали времето за чакане по бул. "Симеоновско шосе" и бул. "Г. М. Димитров". Предложението е тя да работи в синхрон с автобусна линия 67 и двете линии да се движат на всеки 15 минути.
Жителите на "Малинова долина" многократно са излизали на протести заради липсата на адекватна свързаност с останалата част от града и липсата на инфраструктура. Според “Спаси София" създаването на тази автобусна линия ще подобри транспортната обстановка и ще покаже на жителите на квартала, че не са забравени от общината.
“Тази линия е една от мерките, които да привличат нови и повече пътници в градския транспорт. Докато има цели квартали, в които транспорт няма, не може да сме изненадани, че булевардите са задръстени", заяви съвносителя на доклада Гергин Борисов.
“Общинският съвет е длъжник на софиянци - маршрутите на градския транспорт трябва да се модернизират, ако искаме подобрение в придвижването за всички", добави Андрей Зографски.
"Спаси София" прави втори опит за автобусна линия в кв. "Малинова долина"
©
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 | ||||
Трима души загинаха на място в катастрофа в Търговищко
20:36 / 05.12.2025
МКБППМН - Стара Загора проведе три ключови превантивни кампании
19:00 / 05.12.2025
Петима от задържаните на протеста в понеделник са познати на СДВР...
18:59 / 05.12.2025
550 бургаски ученици с високи постижения в различни области
18:10 / 05.12.2025
73-годишен мъж е задържан за опит за убийство в Казанлък
18:00 / 05.12.2025
Актуални теми



10:17 / 17.10.2025
2101




