Смолян отбеляза тържествено 187 години от рождението на Васил Левски

© Фокус
Представители на клуб "Млади възрожденци“ и приятели изнесоха рецитал, посветен на великия българин. Те припомниха, че със слово и дела и със своя личен пример Васил Левски става знаме и упование на своя народ. Младежите посочиха, че Левски е велик заради идеите и делата си. Той е уникална личност, съчетаваща същевременно духовник, революционер и държавник. Учениците отбелязаха още веднъж, че Апостолът е най-светлата личност в българската история, превърнал се в икона за всички българи и заслужил най-скъпото от един народ – неговата безрезервна любов.
Поздрав към присъстващите отправиха и децата от детска градина "Славейче“, които също пяха песни и рецитираха стихове, посветени на Апостола.
След това всички присъстващи склониха глави и на колене с едноминутно мълчание почетоха паметта на Левски и се преклониха пред неговите велики дела.
Гостите на събитието поднесоха венци и цветя пред паметника на Апостола.
По-късно на учениците от ППМГ "Весил Левски“ бяха раздадени грамоти от различни състезания, в които те са показали отлични резултати. На десетокласниците пък бяха връчени и удостоверенията за завършен първи гимназиален етап.
Организатори на честването на 187 години от рождението на Апостола в Смолян са община Смолян, Регионално управление на образованието – Смолян, Общински комитет "Васил Левски“ и ППМГ "Васил Левски“.