В памет на двамата загинали младежи при тежкото пътнотранспортно произшествие между гр. Мездра и с. Боденец и в знак на съпричастност към опечалените им семейства, Община Мездра обявява тридневен траур на територията на общината.Това съобщиха от местната управа във Facebook.
ФОКУС припомня, че инцидентът стана вчера следобед след като лек автомобил помете мотопед, управляван от загиналия 17-годишен Иван. С него се вози и 16-годишната Йоана, което също губи живота си.
"На основание чл. 44, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация, със заповед на кмета на общината в периода 26 юни - 28 юни 2026 г., включително, националното знаме на Република България, знамето на Европейския съюз и знамето на Община Мездра ще бъдат свалени наполовина.
Забранява се провеждането на публични тържества, празнични ритуали, културни, развлекателни и спортни мероприятия, организирани от общината и от подчинените й структури.
Препоръчва се на организаторите на предварително планирани събития, които не могат да бъдат отменени, да се съобразят с обявения траур, като началото им бъде отбелязано с минута мълчание в памет на загиналите.
Призовават се образователните и културните институции, както и търговските обекти, да съобразят дейността си с траурния период.
Община Мездра и Общински съвет - Мездра поднасят най-искрени съболезнования на близките на загиналите!
Поклон пред светлата им памет!", пишат още от общината.



10:03 / 26.06.2026
443





