Сигнал за поставено взривно устройство е бил получен днес в Детска градина "Св. св. Кирил и Методий" в Две могили. Това съобщиха от ръководството на детското заведение чрез публикация в социалните мрежи, научи ФОКУС.
След получаването на сигнала незабавно са били уведомени органите на реда, а децата са евакуирани извън сградата като предпазна мярка. Екипи на Районното управление в Две могили, съвместно със служители на детската градина, са извършили обстойна проверка на всички помещения и дворното пространство.
При проверката не са открити взривни устройства или други съмнителни предмети. След приключването ѝ децата са били върнати обратно в сградата и ежедневният режим е продължил нормално.
От детската градина изразиха благодарност към Районното управление в Две могили, Регионалното управление на образованието в Русе и Община Две могили за бързата, адекватна и професионална реакция.
Случаят идва на фона на множество сигнали за поставени взривни устройства, получени в различни училища, детски градини и държавни институции в страната.



15:17 / 04.06.2026
345




