Шофьор без книжка се е опитал да осуети полицейска проверка в Павликени. След като е спрян, е отказал да даде проби за алкохол и наркотици.

От Областна дирекция на МВР – Велико Търново уточняват, че в събота вечерта униформени от Павликени се опитали да спрат лек автомобил, като са подали и светлинен, и звуков сигнал. Шофьорът не само не спрял, но и ускорил скоростта. Полицаите го догонили и все пак успели да го спрат. Установено е, че зад волана е бил 34-годишен неправоспособен водач от същия град. Отказал е проба за употреба на алкохол и наркотични вещества, след като веднъж е наказван по административен ред за отказ. Задържан е за срок до 24 часа по ЗМВР. Започнато е бързо производство.

Полицаи от Стражица пък заловиха пиян шофьор без книжка – 33-годишен от Борово с 1,47 промила алкохол в кръвта. Той е отказал кръвна проба. Задържан е за срок до 24 часа по ЗМВР. Срещу него е започнато бързо производство.