В края на учебната година школа "Новите майстори“ представя своята годишна тематична изложба под наслова "Храмът“, съобщи за ФОКУС ръководителят на школата – Евгени Серафимов. Вдъхновение за тазгодишната среща с творчеството на най-младите кюстендилски таланти са храмовете на различни култури и цивилизации.
Впечатляваща експозиция от над 60 платна в голям формат с колоритни екстериори и интериори на свещени постройки и техния характерен колорит показват учениците на Евгени Серафимов. Живописни експресии от темпера, акварел и маслена боя могат да видят почитателите на изобразителното изкуство във фоайето на Общински театър Кюстендил.
Представителите на Сдружение "Партньори - Кюстендил“ са приготвили интересна музикално-артистична програма за откриването на изложбата в 18:00 часа. Школата ще изпрати и своите абитуриенти, които тази година са шест и ще продължат обучението си в Художествената академия, университетите по архитектура и изкуство.
За своята изложба "Новите майстори“ рисуват повече от половин година, като свои интерпретации по темата ще покажат и бивши възпитаници на школата, вече студенти или дипломирани художници и архитекти.
Това е третата тематична изложба, която "Новите майстори“ показват за тази учебна година.




07:00 / 26.06.2026
317





