Спортно училище "Васил Левски“ в Кюстендил изпрати своите дванадесетокласници, предаде "Фокус“. Тържеството се състоя в голямата зала на читалище "Братство“, където ученици, учители, треньори и родители изпратиха младежите с пожелание да бъдат все така упорити, за да постигнат всяка своя цел.

Гост на събитието беше кметът на Община Кюстендил инж. Огнян Атанасов. "Днес е един голям ден за вас. Денят, в който напускате училището, за да се впуснете в живота. Пожелавам на всеки един от вас да влезе в университета за който е мечтал. Да учи това което мечтае, придобивайки знания и умения. След това се върнете и ги приложете тук. Кюстендил има нужда от вас! Ще ви очакваме“, каза кметът инж. Огнян Атанасов.

След години, изпълнени с тренировки, състезания, усилия и успехи – настъпи моментът в който присъстващите в залата си казаха "до нови срещи“ със зрелостниците от Випуск 2025 с класен ръководител Мария Маринова. Тя пожела на своите възпитаници здраве, любов, щастие. "И където и да ви заведе животът не забравяйте, че сте българи. Обичайте България! Бъдете добри хора, вие го можете. Помагайте си, уважавайте се, както и до сега, защото всяко едно добро дело бива възнаградено. Не се страхувайте да мечтаете. Бъдете смели и сбъдвайте мечтите си. Никога не се отказвайте, колкото и да е трудно. Помнете, че зад всяко едно голямо постижение стоят ум, талант и воля“, каза Мария Маринова.

В залата се състоя церемония по предаване и приемане на училищното знаме, а на абитуриентите беше подарена книгата на Стефка Костадинова "209 - Да прескочиш света“, за да бъде техен спътник и вдъхновение за нови висоти.

Директорът на училището д-р Каролина Грозданова поздрави завързващите спортисти. Тя им пожела да бъдат здрави и да вярват в мечтите си. "Убедена съм, че всичко това което са направи вашите родители, учители и треньори ще ни накарат да се гордеем така, както се гордеем с нашите олимпийски и световни шампиони. Вярвам, че един ден вие ще възпитате във вашите ученици същите качества, на които вашите треньори са ви научили. Убедена съм, че всеки един от вас един ден ще накара нашия град да се гордее с него“, каза Каролина Грозданова.

Дванадесетокласниците не пропуснаха да се обърнат към своите треньори и учители, да им благодарят за тяхната грижа и всеотдайност.

В програмата, подготвена от учителя по български език и литература Дидияна Миланова и реализирана от нейните възпитаници, се включиха и танцьорите от група "Дебют“.  

Дванадесетокласниците на училището за шампиони не само завършват средното си образование, но оставят следа, носещи вдъхновението, дисциплината и спорта в сърцата си.