В училището със 170-годишна традиция – СУ "Св. св. Кирил и Методий“, гр. Смолян, се проведе тържествено откриване на ново STEM пространство, включващо специализирани кабинети по природни науки, математика и езици.

Лентата прерязаха директорът на училището Росица Шехова и инж. Иван Хаджихристев – представител на Обществения съвет към училището и на Община Смолян.

Шехова поздрави присъстващите, представи проекта, изказа благодарност към екипа, учениците и учителите за съвместната работа и подчерта, че този ден ще остане един от знаковите в историята на училището.

Новите STEM кабинети са оборудвани с комплекти за експерименти по биология, химия, физика и математика, дигитални микроскопи, лаптопи и интерактивни дисплеи. Те ще допринесат за надграждането на интерактивното, иновативно и дигитално обучение в училището.

По време на откриването ученици от V, VI и VII клас, както и от VIII, IX и X клас (профил "Хуманитарни науки“), демонстрираха практически дейности по биология и химия.

На събитието присъстваха Атанас Згуров – старши експерт по природни науки в Регионалното управление на образованието – Смолян, и Михаела Гогова – старши експерт по средно образование в РУО – Смолян, инж. Иван Хаджихристев Община Смолян, директорът на Планетариум – Смолян Цветелина Генчева, ас. Радомира Лазарова – представител на ПУ "Паисий Хилендарски“, гр. Смолян, Елка Дърмонева от Община Смолян, директорът на VII СУ "Св. Паисий Хилендарски“ Ловчалиева и учители, представители на Регионална библиотека "Стою Шишков“, както и представители на Обществения съвет, Училищното настоятелство, учители, ученици и родители.

Получени бяха и поздравителни адреси от различни институции в Смолян.

Ученици от VI и VII клас от "STEM млад журналист“ подготвиха информационни материали, репортажи и проведоха интервюта с директора, гостите и участниците в събитието.