Директорът на СДВР главен комисар Любомир Николов изказа съболезнования на близките на жервтите, загинали в пожар в столичния квартал "Свобода" днес.
Загиналите са майка и две дъщери. Те са на възраст 75, 51 и 47 години.
"Пожарът не е възникнал от тяхното жилище. Техен съсед от втория етаж първо е усетил възпламеняване, най-вероятно от включено зарядно", обясни Николов на брифинг пред журналисти днес, предаде репортер на ФОКУС.
"Жените са тръгнали да се евакуират сами, вследствие на което са се задушили от силното задимяване в коридора на сградата", каза още директорът на СДВР.
Николов не е сигурен дали предстои инспекция на електрическата инсталация в сградата, тъй като по думите му, това е извън компетенцията на СДВР. Според него, проблемът е в самото зарядно устройство, включено в мрежата.
Припомняме, че освен жертви, вследствие на пожара има и пострадал мъж. Той е настанен в отделението по токсикология в "Пирогов".
Мъжът се е нагълтал с мното пушечни газове и има частични изгаряния.



13:47 / 16.01.2026
2376




