Тричленен състав на Апелативен съд - София отговаря за определението на Благоевградския окръжен съд, с което е посочено налагане на постоянна мярка за неотклонение по отношение на Александър Георгиев, обвинен за убийството на 16-годишното момиче в Благоевград.

Апелативните магистрати посочиха, че към момента случаят се разследва интензивно, но предстои изготвяне на няколко експертизи, които биха могли да внесат яснота за това какво точно е станало. Един от тях може да отговори на въпроса дали смъртта на момичето е настъпила от престъпно вмешателство или от нещо друго.

Към момента проведените разпити не потвърждават версията за убийство. От събраните материали остава неясно и защо прокуратурата е повдигнала обвинение на Александър Георгиев единствено за смъртта на падналото от блока момиче, но не и за падналото от същия апартамент момче, с което са били заедно.

Магистратите напомнят, че за налагането на най-тежката мярка "задържане под стража" е необходимо наличието на три задължителни законови предпоставки: обосновано предположение, че обвиняемият е извършил престъплението, както и реална опасност той да се укрие или да извърши друго правонарушение. Според Апелативния съд на този етап от разследването тези условия не са изпълнени.

Определението на Софийския апелативен съд е окончателно и не подлежи на обжалване или протест.